Savivaldybėje pagerbtos tarptautiniame konkurse aukso medalius laimėjusios saksofonininkės   Lapkričio 21 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje buvo pasveikintos ir apdovanotos Gargždų muzikos mokyklos saksofono specialybės mokinės Beatričė Gadeikytė ir Jazmina Preibytė, tarptautiniame EMCY (European Union of Music Competitions for Youth) ir Liuksemburgo kultūros organizacijų jaunimo akademinės muzikos konkurse pelniusios aukso medalius ir specialius žiuri prizus, bei jų mokytojas Sigitas Stalmokas.

 

   Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerė Violeta Riaukienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius bei Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė negailėjo gražių žodžių mergaitėms ir jų mokytojui – darbščios mergaitės ir savo darbą mylintis pedagogas skina laurus konkursuose ir nuoširdžiai stengiasi populiarinti saksofono muziką bei pakylėti jos besiklausančius.

   „Mes grojame tam, kad išgirdę muziką klausytojai taptų geresni – toks mūsų pagrindinis tikslas. Ne visada svarbiausia kūrinius sugroti visiškai tiksliai be smulkiausios klaidos. Natos tai tik grafiniai ženklai. Išjausti muziką taip, kad klausytojas jaustųsi pakylėtas – tai svarbiausia ir, manau, kad mergaitėms konkurse tai pavyko, jos sužavėjo žiuri. Net pyktelėjau, kad Gargžduose negroja taip gerai, kaip užlipusios ant scenos Liuksmeburge“, – šypsojosi saksofono specialybės mokytojas Sigitas Stalmokas. Konkurso metu buvo grojami klasikiniai kūriniai.

Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė atkreipė dėmesį, kad itin retas atvejis, kai vieno mokytojo dvi mokinės laimi aukso medalius, ypač tarptautiniuose konkursuose. Tai liudija pedagogo profesionalumą, įdirbį, sugebėjimą perduoti žinias.

   Mergaitės Savivaldybės vadovams parodė vieną iš aukso medalių, pasakojo konkurso metu patirtus įspūdžius, juokėsi, kad mokytojas dažnai įvertina griežčiau nei konkursų komisijų nariai. Savivaldybės vadovai mergaitėms linkėjo ir toliau siekti puikių rezultatų, savo muzika praturtinti klausytojų kasdienybę, dėkojo už rajono bei Lietuvos garsinimą. Mokytojui Sigitui Stalmokui vadovai dėkojo už puikų mokinių, nuolat laiminčių prizines vietas įvairiuose konkursuose, rengimą, meilės muzikai skiepijimą.


Parašė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Strakšytė
Šaltinis: mano-gargzdai.lt