Gargždų muzikos mokykloje – legendinės giminės pianistas   „Esu pianistas. Mokausi groti. Visaip – prie fortepijono, skaitydamas knygas, žiūrėdamas Sonatai (žmonai – aut. pastaba) į akis, kalbėdamas su žmonėmis, mokindamas kitus, važiuodamas dviračiu, žiūrėdamas futbolą… Muzika gyvena visur, o fortepijonas – būdas ja dalintis.“ Šitaip paprastai savo tinklaraštyje save pristato Mikalojaus Konstantino Čiurlionio provaikaitis, grafų Zubovų palikuonis Rokas Zubovas. Taip pat paprastai ir šiltai, kaip ir pirmadienio popietę Gargždų muzikos mokykloje vykusi jo vedama edukacinė programa vaikams ir jų tėveliams. Jo atvykimo į mokyklą data buvo derinama net trejus metus.


   „Su R. Zubovu pirmą kartą susitikome prieš trejus metus „Jaunasis Čiurlionis“ projekte, kuris vyko Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje. Tada ir nutarėme, jog būtų puiku, jei pianistas atvyktų ir į Gargždus“, – „Bangai“ pasakojo Gargždų muzikos mokyklos mokytoja metodininkė, fortepijono skyriaus vedėja Daiva Jautžemienė. Šios idėjos bendraautorė taip pat yra ir mokytoja metodininkė Audronė Balsienė.

   R. Zubovo atvykimo į Gargždų muzikos mokyklą data buvo derinama net trejus metus. „Ilgai nepavyko rasti laiko nei mums, nei jam, tačiau šiemet muzikantas pats mus susirado ir pasisiūlė atvykti“, – kalbėjo D. Jautžemienė. Vaikai, jų tėveliai ir mokytojai turėjo neeilinę galimybę iš paties M. K. Čiurlionio proanūkio lūpų išgirsti jo šeimos istoriją, kurią tęsia R. Zubovas. Vyras pasakojo susirinkusiesiems apie savo kelionę į muziką, kalbėjo apie mokslo ir studijų laikus, priminė savo prosenelio gyvenimo faktus, nuveiktus darbus, grojo jo kūrinius.

   „Mūsų visas iniciatyvas labai palaiko muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė. Todėl net neabejojame, jog ateityje surengsime daugiau tokio pobūdžio projektų, edukacinių programų R. Zubovo padedami“, – optimistiškais planais dalijosi fortepijono skyriaus vedėja.

   R. Zubovas 1994–2000 m. dėstė Saint Ksavier universiteto Čikagoje muzikos fakultete. Iki 2012 m. muzikantas dėstė Lietuvos muzikos akademijoje. Nuo 2012-ųjų – VDU Muzikos akademijos dėstytojas, 2012–2014 m. tapo ryšių su užsieniu prodekanu, 2012– 2015 m. – Fortepijono katedros vedėjas. 2014 m. tapo M. K. Čiurlionio namų Vilniuje direktoriumi. R. Zubovas įgrojo M. K. Čiurlionio kūrinių kompaktinę plokštelę „Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui 1896–1899“. Galiausiai pianistas įrašė visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui, kurie 2011 metais buvo išleisti kartu su paties R. Zubovo parašyta knyga „M. K. Čiurlionis. Kūriniai fortepijonui“ (6 CD) 100-ųjų kompozitoriaus mirties metinių proga. Pianistas iškilo ir kaip aktorius. 2013 metais kinuose pasirodžiusiame britų režisieriaus Roberto Mullano filme „Laiškai Sofijai“ R. Zubovas suvaidino pagrindinį veikėją – savo prosenelį M. K. Čiurlionį.


Julija BANIENĖ

Klaipėdos universiteto studentė


Šaltinis: www.gargzdai.lt